Adrian Bąk planował zostać instruktorem jazdy na snowbordzie. Jego plany przerwał wypadek, na skutek którego stracił nogę. Marzy o odzyskaniu sprawności. Adrian jest jednym z tegorocznych beneficjentów charytatwynych zawodów biegowych Poland Business Run. Wydarzenie odbędzie się 3 września 2017 r. w ośmiu miastach Polski. Consdata została Srebrnym Sponsorem biegu w Poznaniu.

W dniu 3 lipca wystartował program stażowy, który rozpoczęło siedmioro utalentowanych studentów i absolwentów. Przez 3 kolejne miesiące będą wspierać nasze zespoły w aktualnych projektach, zgłębiać wiedzę techniczną i tajniki scruma. Dlaczego „Staż na 6” zamienił się „Staż dla 7”? Jak przebiegała rekrutacja i pierwszy dzień w Consdacie? Zdradzamy jak organizacja programu stażowego wyglądała "od kuchni".

W dniach 21-23 czerwca 2017 r. odbyła się w stolicy Małopolski jedna z największych w Polsce konferencji dla programistów Devoxx Poland 2017. Z przyjemnością uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu i zgłębialiśmy wiedzę na temat programowania. Consdatę reprezentowało pięcioro deweloperów. Przeczytajcie, jakie wrażenia przywieźli z Krakowa.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie pomyślałby, że zamiast iść do banku i stać w długiej kolejce z plikiem wypełnionych przelewów bankowych, będzie mógł zapłacić rachunki siedząc wygodnie na kanapie przed ekranem komputera. Dziś prostą i powszechnie dostępną czynnością jest nie tylko sprawdzenie historii konta czy utworzenie zlecenia stałego za pomocą bankowości elektronicznej, ale także złożenie wniosku o kredyt gotówkowy czy założenie lokaty oszczędnościowej. Dzięki e-wnioskom życie klienta bankowego stało się dużo prostsze. Ale czy na pewno? Czy zawsze wnioski elektroniczne tworzone są z myślą o tym, by wnioskujący mógł w prosty, czytelny i szybki sposób wypełnić formularz?

Klienci oczekują łatwego dostępu do oferty - szybko, wygodnie, z każdego urządzenia. Wraz z dynamicznym rozwojem przenośnych urządzeń, aktualnym dla organizacji wyzwaniem jest umożliwienie składania wniosków o dostęp do ich usług poprzez aplikacje mobilne. Chcąc udostępnić klientom takie wnioski, mamy do wyboru trzy rozwiązania – aplikacje internetowe, natywne i hybrydowe. Czym są, jakie mają wady i zalety i co uwzględnić wybierając rozwiązanie dla swojej organizacji?